Beldov – cool ubytování na kraji lesa

Tiny House Done, Beldov

Ahoooj!

Jsem obrovský fanda moderní architektury a přírody (což dokazuje třeba článek z Laponska). A když se tyhle dvě věci spojí dohromady, vyjde z toho třeba Tiny House Done na Smržovce.

A co to ten Tiny House Done je? Je to projekt party lidí, kteří měli společný cíl – postavit jednoduchý minidomek. Na webových stránkách ho prodávají jako hotovou věc a vy si ho můžete zasadit kamkoliv chcete.

Jeden takový domek is ale můžete pronajmout. Najdete ho na Smržovce v Jizerských horách a nese název Beldov. My jsme tu strávili dvě noci a řeknu vám, že to bylo jako z pohádky. Ráno jsme z postele koukali na les, vajíčka ke snídani jsme vařili na kamnech, přes den jsme trochu výletovali po okolí a večer rozdělali oheň a upekli buřty.

Celá stavba má pouhých 12 metrů čtverečních, ale najdete tady všechno, co k životu (resp. víkendu v přírodě) potřebujete. Postel, malou kuchyňku, sprchu a toaletu.

Pokud se rozhodnete přespat ať už v Beldově, nebo někde v okolí, rozhodně byste neměli vynechat pekárnu Mašek ve Smžovce! Mají vynikající teplý chléb každé ráno!

Jediné, co bych chatce Beldov vytkla, je právě probíhající stavba hned vedle, takže soukromí tu bylo o něco méně, než jsme si představovali. Také by bylo vhodnější, aby byla chatička hlouběji v lese z důvodu prosklené části, která se nedá nijak zakrýt. Ale pozemky se dneska asi nevybírají snadno, takže asi chápu, že jinak to nešlo 🙂

Moc ráda bych se podívala ještě třeba na Dobčické rybníčky, ale tam je beznadějně vyprodáno snad na rok dopředu. Spoustu inspirace nacházím většinou na AmazingPlaces.cz, ale pokud máte další tipy na zajímavé ubytování po Česku i v zahraničí, podělte se s nimi! 🙂 Přece jenom nám ta korona asi nějakou dobu bude komplikovat plány v zahraničí.

E.