Ahoooj!

Konečně se dostávám k článkům z Česka, které asi teď budou přínosnější, než nějaká Havaj. Vzhledem ke koroně jsem se vlastně od Havaje, tedy od ledna, nepodívala jinam, než do naší krásné země a objevila jsem hned několik míst, které stojí za zmínku, ne-li za výlet.

Já osobně jsme strašně ráda, že jsem tak trochu připoutaná k Česku, protože nikdy jindy bych si na něj čas asi nenašla. Vždycky mě to táhne co nejdál to jde, takže jsem poslední roky ČR zanedbávala ve velkém stylu. A přitom je toho tolik, co podniknout o víkendu!

Tenhle článek z Českosaského Švýcarska vás asi nijak závratně neohromí, protože to všichni známe velmi dobře. Co by vás ale mohlo inspirovat je hamaka a stan, se kterou jsme se vydali na objevování.

Tenhle víkendový trip jsme totiž podnikli v dubnu, kdy byly všechny hotely a penziony zavřené, takže nám vlastně ani nic jiného nezbylo, ale když se na to dívám zpětně, za hotel bych stejně neměnila.

A kudy tedy směřovaly naše kroky? Nejdřív jsme si udělali zastávku v Tiských stěnách, kde jsme si trochu zalezli. Odpoledne jsme si našli místečko v parádním výhledem, kde jsme si pověsili hamaku, obložili se jídlem a jen tak chillovali až do večera. Večer jsme postavili stan a vytuhli.

Pak jsme vyrazili do Hřenska. Původně jsme trochu doufali, že se dostaneme k soutěsce, ale ta byla bohužel zavřená, takže jsme aspoň obhlídli Starou Plynárnu. Přemístili jsme se k Dolskému mlýnu, kde jsme si zase našli svoje místo a pověsili hamaku přímo u řeky Kamenice. Bylo vedro, takže došlo dokonce i na koupačku v ledové vodě.

Na závěr jsme zavítali ještě na rozhlednu Růženku, po které jsem pokukovala už dlouho. Už asi víte, jaký jsem nadšenec moderní architektury, takže tady moje srdce zajásalo nad tím, že i takové skvosty najdeme u nás v Česku.

E.