Psi v bytě & vychytávky

Článek vznikl ve spolupráci s Tesla Smart //

Ahoooj!

Už je to rok, co nám v bytě 2+1 dělají nepořádek dvě psiska a mě napadlo sepsat svoje postřehy a povyprávět, jaké to vlastně je, žít se psy.

Původně jsem si myslela, že to bude procházka růžovým sadem, protože jsem si pořídila portugalského vodního psa, který nelíná. Fakt nelíná. Z Gina nemáme v bytě jediný chlup. Jenže zápletka přišla, když se ke mně nastěhoval přítel se svým psem Bobem, který líná. Tím momentem se výhoda nelínacího psa se ztratila v nedohlednu. Ponožky máme 24/7 obalené zrzavými chlupy.

Vysávání je na denním pořádku, takže jsme investovali do kvalitního vysavače, který je vždycky po ruce. Jenže vysáváním to rozhodně nekončí. Musíme pravidelně prát pelíšky, sbírat kusy zdemolovaných hraček z podlahy a kartáčovat oblečení. Na druhou stranu se s tímhle počítalo od úplného začátku, takže to není žádné překvápko. 🙂

Jestli mě ale něco mrzí, tak je to zničená podlaha. Byt máme po kompletní rekonstrukci a nechávala jsem položit fungl nové dubové parkety, což byla obrovská chyba. Po roce jsou parkety ukrutně poškrábané od drápů.

Dost často se mě na Instagramu ptáte na různé vybavení, které jsme kvůli psiskům pořídili. Nejvíc se vám asi líbí zelené pelíšky, které jsem sháněla opravdu dlouho. Tyhle jsem našla na hellodog.cz. Už jsme jich vystřídali několik, ale žádný nebyl tak dobrý, jako tenhle. Krásně drží tvar a psi ho mají fakt rádi. Původně jsme koupili dva – jeden menší pro Boba a větší pro Gina, ale i přesto, že je měli v obýváku vedle sebe, nějak jim nedošlo, že má každý svůj a leželi oba v jednom – dost často v tom menším 😀 Tak jsme jeden přemístili do ložnice, takže v noci chrní s námi v ložnici a přes den se válí v pelíšku v obýváku.

Na gauč a do postele mají zákaz vstupu (focení byla výjimka), ale jakmile opustíme byt, oba se okamžitě přemístí na gauč. Ptáte se, jak to víme? Máme doma smart feeder od Tesla Smart, který má kromě automatického krmení v sobě zabudovanou kameru a my tak můžeme psy šmírovat, co právě dělají. A vzhledem k tomu, že máme doma i Homepod od Applu, můžeme s nima na dálku mluvit a z gauče je dostat dolů. Tuhle funkci (resp. spojení funkcí) jsme používali hlavně když byl Gin štěně a demoloval všechno, na co narazil – papírové tašky, nabíječky nebo ovladače od televize. Stačilo na něj přes Homepod zařvat a byl klid.

Od Tesla Smart máme i fontánku na vodu, která čistí vodu přes UV záření, takže mají psiska celý den přísun čisté vody. Poslední věc, kterou jsme pořizovali byla čistička vzduchu – tu jsem chtěla nejen kvůli psím chlupům, ale taky protože bydlíme na rušné silnici v Praze a dost často máme otevřená okna, takže prachu a nepořádku se nám dovnitř dostane docela dost.

Myslím, že nám po roce společné bydlení se psy jde docela dobře. Jediné, co nám moc nejde, je hledání hraček, které by psi nerozkousali během prvních dvaceti minut. Takže jestli máte nějaký tip na nerozbitnou hračku pro psy, dejte mi prosím vědět! 🙂

E.