Úprava fotek & recenze na kurz Photoshopu v Drawplanet

Článek vznikl ve spolupráci s Draw Planet

Ahooooj!

Minulý týden jsem dokončila kurzy Photoshopu v Draw Planet, na které jsem chodila každou neděli po dobu 13 týdnů.

Strašně ráda bych vám napsala takovou malou recenzi a shrnula svoje zkušenosti, protože to byly jedny z nejpřínosnějších kurzů, na kterých jsem kdy byla. Nejradši bych Draw Planet vychválila až do nebe!

Ale vezmu to úplně od začátku. Svoje fotky upravuji v Lightroomu už spoustu let. Mám zakoupený ten největší balíček od Adobe, protože využívám skoro všechny jeho programy – ať už k práci nebo jen tak ve volném čase. Nedávno jsem vytvořila i svoje presety, tak jestli je ještě nemáte, tak na ně mrkněte!:) Na videa používám Premiere Pro, na fotky Lightroom a Photoshop, na grafiku Illustrator (ale s ním se zatím seznamuji).

Ve Photoshopu jsem se jakž takž orientovala už dřív, občas jsem mrkla na nějaký tutorial, ale to bylo všechno. Vždycky jsem obdivovala, co všechno je v PS možné vytvořit/upravit. Po kurzu jsem pokukovala už dlouho, ale až teď se to všechno sešlo tak, že jsem se opravdu na jeden zapsala.

A jaká byla moje zkušenost?

Naučila jsem se kompletně Photoshop ovládat, konečně jsem pochopila princip vrstev, naučila jsem se upravovat fotky včetně retuše a dokonce jsme i pár hodin věnovali základy grafiky. Mezi fotkami pod textem najdete i moje výtvory, které jsem po několika lekcích vytvořila. Lektorka Lucka byla fakt profík a na cokoliv jsem se jí zeptala, znala odpověď.

Abych pravdu řekla, ještě si pohrávám s myšlenkou, že bych se zapsala na kurzy Illustratoru, protože ho v práci využívám čím dál tím víc. Pokud i vy byste chtěli tvořit grafiku, profesionálně fotit, upravovat fotky nebo se třeba naučit malovat, tak zkuste určitě Draw Planet. Dám za ně ruku do ohně! Mají neuvěřitelné množství kurzů, na které chodí max. 15 lidí, sídlí v Karlíně a nabízejí večerní nebo víkendové termíny pro normálně pracující lid :)))

E.