Berschnerfall – vodopád skrytý v hloubi lesa

Ahoooj!

Berschnerfall je jeden z méně známých míst ve Švýcarsku. To, že ani na Instagramu nemá svůj tag lokace mi říká, že ho ještě neobjevili ani instagrammeři, ale i obyčejní smrtelníci. V mapách ho sice pod názvem Berschnerfall najdete, nicméně cesta k němu je označena trochu jinak. Voda padá ze 30 metrů a je důležitým zdrojem energie pro místní vodní elektrárny. 

Jak se k vodopádu dostat? 

Vodopád se nachází ve Švýcarsku kousek za hranicemi s Lichnštejnskem, přičemž nejbližší velké město je Vaduz. Pátrání začíná v městečku Berschis. U kostela se napojte na silnici, která vede do vesničky Hochweise. Pojedete lesem a po levé straně uvidíte malý dřevěný nápis „Zum Berschis Wassefall“ (viz foto). Aha! Takže teď už to není Berschnerfall ale najednou Berschis Wasserfall? Švýcaři nás chtějí zmást, ale my se nenecháme! Auto se dá zaparkovat o kousek výš.

K vyhlídce na vodopád je to asi 10 minut pěšky. Cesta je docela strmá a bahnitá, takže doporučuju dobré boty. Dá se ale sejít až dolů k úpatí, kde najdete fotogenickou dřevěnou lávku. Cesta dolů trvá dalších 10 minut.

Mimochodem,

Happy hunting!

P.S.: Veškerý kredit za objevení tohodle místa jde Kubovi, který si ho poctivě vyrešeršoval.

E.

Berschnerfall
Berschnerfall
Berschnerfall
Berschnerfall
Berschnerfall