Daleko za limity

IMG_4224

Ahoj!

Dneska je poprvé, co jsem se přestala stydět za svoje břicho. A vůbec, za svoje tělo.
Můj největší problém bylo totiž jídlo, které mám nejradši na světě a tabulka čokolády o půlnoci před spaním pro mě nebyl žádný problém. A o to víc jsem makala ve fitku. Moje tréninky probíhaly do absolutního vyčerpání, kdy po skončení tréninku se mě lidi ptali, jestli jsem si byla zaplavat. Cvičení mě totiž ukrutně baví a většinou když něco dělám, dělám to na 100%. Kromě držení diety.

Jenže posledních pár měsíců jsem si začala uvědomovat, že se vážně nepohnu nikam dopředu i kdyby byly moje tréninky sebenáročnější, pokud neupravím jídelníček.
A tak jsem zkusila to kousnout a vydržet měsíc bez čokolády, bez pečiva, bez sladkostí a cpala jsem do sebe kuře s rýží a saláty, až mi lezly ušima. Dokonce jsem i jedla mnohem víc, než předtím. Jídlo jsem si zapisovala do aplikace a na konci dne jsem měla v sobě okolo 2000 kcal a přesně po měsíci, kdy jsem se vyškrábala z 13% tuku na 9% mi došlo, že hladovění vážně nemá cenu.

Každá holka má pocit, že když toho sní hodně, je to špatně. Ale věřte mi, jedla jsem o 600 kcal víc než obvykle a zhubla jsem 2 kila tuku. Jde o to, co jíte a jak často. A snad poprvé v životě jsem neměla hlad, což považuji za jeden z největších úspěchů.

Takže holky, nehladovte, nemá to cenu. Jezte 5x denně menší porce (já vím, slyšíte to ze všech stran, ale ono to opravdu funguje). Dopoledne komplexní sacharidy a bílkoviny (ovesné vločky / řecký jogurt / vajíčka) před a po tréninku jednoduché cukry (ovoce), hodinu po tréninku bílkoviny (proteiňák), k obědu komplexní sacharidy a další bílkoviny (rýže / celozrnné těstoviny / brambory /kuskus + maso / ryby) a na večer naopak sacharidy a cukry omezit a přidat ještě pár bílkovin (maso + zelenina).

Co se tréninku týče, přidala jsem na konec svého tréninku 15 minut rychlé chůze do kopce na páse, takže můj trénink se prodloužil na hodinu a čtvrt. To také mělo zásadní vliv na moje spalování. Navíc jsem úplně přestala cvičit břicho a nahradila jsem ho cviky na core.

Samotnou mě hodně motivovalo, že jsem viděla výsledky a o to víc jsem se pak snažila. A teď už snad ani na tu čokoládu nemám chuť:) Uvidíme, co to se mnou udělá za měsíc.

Tak se toho taky pusťte a nečekejte na pondělí, nebo na Nový rok. Všechno jde, když se chce!:)))
E.

IMG_4169
IMG_4239
IMG_4232
IMG_4213
IMG_4199
IMG_4176
IMG_4171
IMG_4168
IMG_4118
IMG_4050
IMG_4036
IMG_4246
IMG_4359
IMG_4381
IMG_4408